Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

1

komentářů
v diskuzích

1

ohodnocených
trailerů

1

ohodnocených
filmů

0

článků
na MovieZone


JÁ A FILM

Na planetu sem byl vyvrženej v roce '79 a za tenhle timing vesmíru nepřestanu bejt nikdy vděčnej.

Takhle mi jako malýmu smradovi všechny 2 tv programy položily základ ve formě českých pecek typu Pane vy jste vdova, občasných detektivek, komedií s Finésem, všeho s Belmondem a Laurela a Hardyho. Viděl sem Vinetua, Nekonečnej příběh a Souboj titánů v kině.

Pak přišly VHSky u sousedů, jejich kazety s Vinetuem byly díky mě prakticky na cáry, neměli video přehrávač, měli Vinetu-přehrávač. Když mi bylo asi 8 a bylo se potřeba filmově posunout, jako na zavolanou z německa přišly VHSky s Ninja Commandem, sračkama s Michaelem Dudikoffem a Hellraiserem a hell-raising Rambem. Hellraiser je pro mě doteďka nejintenzivnější hororovej zážitek, sračku American Ninja sem brousil v německý verzi bez jakýhokoliv dabingu a stejně sem to neskutečně žral, Ninja Commando a Ramba jsme hltali s pantama na kobercích bez mrkání. Sek sem s fotbalem a přihlásil sem se na karate. 

To hlavní ale mělo teprve přijít. V roce '89 se otevřely stavidla a do kin proudily západní filmy a to i zpětně ty, co sem předtim nesměly. Pro mě začal ráj na zemi, sbíral a vracel sem prázdný flašky a za utržený drobáky sem v našem maloměstskym kině prakticky bydlel a nespočetněkrát přemlouval na ulici kolemjdoucí, ať koukaj mazat dovnitř, ať je nás aspoň 10 a může se promítat. Viděl sem v kině First Blood, Predator 1 a 2, Aliens, Conan The Barbarian, Terminator 1 a 2, The Fugitive, Commando, Total Recall, Home Alone 1, Cliffhanger, Tango a Cash, Nikitu, Leona,  Přepadení v Pacifiku, Universal Soldier atd atd a to všechno než mi bylo 15 let. Tyhle zážitky se do mě hluboko vryly a byly formující, zasloužily se o zdravej psychickej vývoj mladýho muže - kdo tohle kurva má ? :D

Doteď mě filmy neskutečně baví, ale podobnej zážitek se objeví max jednou za rok v podobě Wicka, Mad Maxe, Wind River, Interstellaru, Sicaria, Miami Vice a snaha filmařů mi vybombardovat palici digitálníma atrakcema mi tu lásku trochu znesnadňuje. Ale mě nedostanou, zůstávám optimista a pokaždý když v kině slyšim/vidim znělku 20th Century Fox, Columbia, Paramount, ..., vždycky jako ten malej smrad tenkrát v dřevěný kino sedačce doufam, že dneska to třeba bude zase ta pecka.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se